Monday, September 27, 2021
HomeSportAtletico Madrid shpreh interesim për Lacazetten

Atletico Madrid shpreh interesim për Lacazetten

Klubi spanjoll dëshiron blerjen e Alexandre Lacazette.

 

Sipas ‘Calcio Mercato’, Atletico Madrid po konsideron transferimin e Lacazette gjatë afatit kalimtar të verës.

Klubi spanjoll prej kohësh është në kërkim të një sulmuesi tipik, dhe duket se i ka vënë syrin futbollistit të Arsenalit.

Në anën tjetër raportohet se “Topçinjtë” nuk llogarisin më në sulmuesin francez dhe janë të hapur për shitjen e tij për një ofertë rreth 15 milionë euro.

Trajneri i kampionëve të Spanjës është një admirues i lojës së 29-vjeçarit dhe po kërkon me çdo kusht ta ketë në ekip.

 

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments