Thursday, June 13, 2024
HomeTeknologjiApple sot prezanton linjën e iPhone 15

Apple sot prezanton linjën e iPhone 15

Apple pritet të prezantojë sot linjën e shumëpritur të iPhone 15 në një event të cilin e ka quajtur “Wonderlust”.

Eventi do të fillojë nga ora 19:00 me kohën në Kosovë, dhe do të transmetohet drejtpërdrejt në kanalin e saj në YouTube.

Gjiganti teknologjik mund të prezantojë edhe ndryshimin më të madh në dizajnin e linjës iPhone në 11 vjetët e fundit.

Me linjën e re të iPhone 15 pritet të vijnë edhe veçori të shumta të cilat janë paralajmëruar me muaj të tërë.

Eventi “Wonderlust” do të mbahet në zyrat qendrore të kompanisë në Cupertino të Kalifornisë.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments