Tuesday, July 27, 2021
HomeSportAngli – Skoci, pjesa e parë mbyllet pa gola

Angli – Skoci, pjesa e parë mbyllet pa gola

Pjesa e parë Angli-Skoci ka përfunduar 0-0.

 

Pjesa e parë mes Anglisë dhe Skocisë është mbyllur me rezultat 0-0.

Ndeshja nisi më mirë për anglezët që patën disa raste të mira shënimi përmes Harry Kane dhe Raheem Sterling, që nuk i konrektizuan rastet e tyre.

Edhe Skocia pati disa goditje, por që u pritën nga portieri anglez Jordan Pickford.

Të dyja Kombëtaret sulmuan por pa arritur të realizojnë në pjesën e parë.

Në pjesën e dytë pritet një ndeshje edhe më e mirë, duke marrë parasysh rrjedhen e 45 minutave të para.

 

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments