Sunday, May 19, 2024
HomeLajmeAlarmante në Maqedoninë e Veriut: 32 persona vdesin nga koronavirusi për 24...

Alarmante në Maqedoninë e Veriut: 32 persona vdesin nga koronavirusi për 24 orë

Në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut janë shënuar 32 viktima dhe 1092 raste të reja me COVID-19.

 

Është shënuar numër rekord i të shëruarve. Plot 2 003 persona e kanë fituar betejën me virusin.

Ndërkohë deri më tani janë vaksinuar mbi 18.000 qytetarë ndërsa numri i vaksinave që do të mbërrijnë në vend do të rritet në fund të prillit.

Opozita maqedonase protestoi duke kërkuar dorëheqjen e ministrit Filipçe me arsyetimin se nuk ka menaxhuar si duhet gjendjen me Covid-19.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments