Sunday, February 25, 2024
HomeLajmeKosovaHaradinaj kujton masakrën në Bukosh të Suharekës

Haradinaj kujton masakrën në Bukosh të Suharekës

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka kujtuar masakrën në Bukosh të Suharekës.

 

Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Haradinaj ka thënë se të rënët për liri na obligojnë të kërkojmë pareshtur drejtësi.

“Dhembja do të na përcjellë tërë jetën, si shoqëri e si komb.Të rënët për liri na obligojnë të mos ndalemi asnjëherë së kërkuari drejtësi dhe ndëshkim të atyre, që urdhëruan gjenocidin kundër popullit shqiptar. Sot përulemi para të rënëve në Bukosh të Suharekës, njëzetedy vjet më parë. Kujtimi për ta mbetet i përhershëm”, ka shkruar Haradinaj.

https://www.facebook.com/179643115493444/posts/2645560865568311/?d=n

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments