Wednesday, December 7, 2022
HomeLajmeKosovaVV e zëvendëson Avni Deharin me Adelina Graincën në komisionin për Punë...

VV e zëvendëson Avni Deharin me Adelina Graincën në komisionin për Punë të Jashtme

Në Kuvendin e Kosovës sot janë konstituar shtatë komisione parlamentare ndër ta edhe komisioni për Punë të Jashtme dhe Diasporë.

 

Në mbledhjen e sotme janë bërë dy ndryshime, ndryshe nga lista e dërguar në Kuvend dhjetë ditë më parë.

Kryetari i këtij Komisioni, Haki Abazi ka njoftuar se në vend të deputetit Avni Dehari do të jetë deputetja e re e Vetëvendosjes, Adelina Grainca, e cila para ca kohëve kaloi nga PDK-ja në VV.

Abazi ka njoftuar edhe një ndryshim nga grupi i deputetëve të LDK-së.

Në vend të Arben Gashit, pjesë e këtij komisioni do të jetë Kujtim Shala.

Pjesë e këtij komisioni janë edhe Xhavit Haliti, Branislav Nikoliq, Dimal Basha, Gazmend Gjyshinca, Fitore Pacolli, Ariana Musliu-Shoshi e Time Kadriaj.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments