Saturday, June 12, 2021
HomeLajmeKosovaVuçiq takon ambasadorin rus: Do të luftojmë për kompromis me Kosovën

Vuçiq takon ambasadorin rus: Do të luftojmë për kompromis me Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq është takuar me ambasadorin e Rusisë në Beograd, Aleksander Boqan-Kharqenko lidhur me sasitë e tjera të vaksinës Sputnik V në Serbi.

Vuqiq dhe ambasadori rus kanë folur edhe për dialogun Kosovë-Serbi, e që për presidentin serb ditë të vështira e presin Serbinë.

Vuçiq poashtu ka thënë se në Bruksel do të luftojë për të mbrojtur interesat e shtetit dhe për kompromis me Kosovën.

Boqan-Kharqenko ka konfirmuar përkrahjen aktive të Rusisë për mbrojtjen e normave të ligjit ndërkombëtar dhe integritetin territorial të Serbisë.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments