Sunday, May 16, 2021
HomeLajmeKosovaViola von Cramon: BE e përkrah dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, por...

Viola von Cramon: BE e përkrah dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, por unë mbështes Kosovën në shtetndërtimin e saj

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon, ka folur për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë të cilin do ta mbështes Bashkim Evropian, shkruan Indeksonline.

“Ky dialog do të mbështetet nga Bashkim Evropian, por e di që nga ana juaj është ngurrim por jemi të gatshëm të ju mbështesim ne”, ka thënë raportuesja për Kosovën, von Carmon.

Ndër të tjera ajo ka thënë se i qëndron krah Kosovës.

“Gjithashtu jemi ende kah ana e Kosovës, për shtet ndërtimin e saj e qëndroj krah jush dhe qytetarëve të Kosovës”.

Ndër të tjera ajo ka shtuar se shpreson të takohehet sa më shpejt e të flasin fizikisht per kete proces.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments