Sunday, June 13, 2021
HomeLajmeKosovaVetëm dje janë sanksionuar 507 shoferë për mosrespektim të shpejtësisë

Vetëm dje janë sanksionuar 507 shoferë për mosrespektim të shpejtësisë

Vetëm dje për mosrespektim të shpejtësisë së kufizuar janë sanksionuar 507 shoferë.

Kështu ka njoftuar Policia e Kosovës, përmes një postimi në Facebook,

Në bazë të raportit 24-orësh të Policisë, kanë ndodhur 14 aksidente trafiku, 38 me dëme materiale. Ndërkaq, 2275 tiketa trafiku të shqiptuara.

Po ashtu, PK-ja ka njoftuar se 31 persona janë arrestuar, 23 janë dërguar në mbajtje, dhe 5 në vuajtje të dënimit.

 

 

 

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments