Saturday, May 8, 2021
HomeLajmeKosovaVerë para vere, temperatura të larta në dy ditët e ardhshme në...

Verë para vere, temperatura të larta në dy ditët e ardhshme në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar për motin që pritet të mbajë për dy ditë në vendin tonë.

IHMK njofton se do të mbajë mot i vranët dhe me diell.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 9 deri 14 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 19-26 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga jugperëndimi dhe juglindja me shpejtësi 1-7 m/s.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments