Monday, March 20, 2023
HomeLajmeKosovaVaksinohen 137 qytetarë vushtrrias mbi moshën 80 vjeçe

Vaksinohen 137 qytetarë vushtrrias mbi moshën 80 vjeçe

Kryetari i Vushtrrisë, Xhafer Tahiri, njofton se deri më sot janë vaksinuar 137 qytetarë vushtrrias mbi moshën 80 vjeçe.

Ai ka lutur qytetarët që t’i regjistrojnë për vaksinim personat mbi moshën 80 vjeçe.

Postimi i tij i plotë:

Po vazhdon procesi i vaksinimit të qytetarëve të Vushtrrisë mbi moshën 80 vjeq.

Deri më sot janë vaksinuar 137 qytetarë vushtrrias mbi moshën 80 vjeqare.

Stafi i QKMF po kontakton personat me sëmundje kronike dhe ata mbi moshën 80 vjeq për ti regjistruar për vaksinim.

Ju lutemi regjistroni për vaksinim në qendrën më të afërt shëndetësore personat mbi moshën 80 vjeq.

Bashkë do të ja dalim në këtë betejë!

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments