Saturday, June 12, 2021
HomeSportTITULLI I KAMPIONIT KTHEHET NË PRISHTINË

TITULLI I KAMPIONIT KTHEHET NË PRISHTINË

Prishtina është kampioni i i ri i Kosovës në futboll.

Kryeqytetasit e kanë fituar garën në xhiron e parafundit, kur kanë fituar ndaj Gjilanit.

Ndeshja ka përfunduar 1-2.

Gledi Mici dhe Qëndrim Zyba shënuan për bardhekaltrit, ndërkohë që Arbër Çyrbja realizoi për vendasit.

Me këtë fitore, Prishtina është e para me 78 pikë, pesë më shumë se Drita.

Hera e fundit kur klubi nga kryeqyteti e fitoi titullin në Superligë, ishte sezoni 2012/13.

Ky është titulli i 11-të i Prishtinës.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments