Saturday, April 1, 2023
HomeLajmeTahiri: Kosovë, urime themelimi i Zajednicës, dhuratë nga kryeministri Albin Kurti

Tahiri: Kosovë, urime themelimi i Zajednicës, dhuratë nga kryeministri Albin Kurti

Shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Abelard Tahiri ka reaguar pasi kryeministri Albin Kurti njoftoi se e pranon planin e BE-së.

“Kosovë, urime themelimi i Zajednicës, dhuratë nga Kryeministri, shkëlqesia e tij z. Albin Kurti”, thotë ai.

“E pranoi planin franko-gjerman. Pa pasur guxim të thotë se cili është në të vërtetë ai plan, çfarë përmban, sa pika, sa prej tyre pika kompromisi e sa në favor të Kosovës dhe në përputhje me kushtetutën. Pra, katër ditë rezistencë prej letre dhe kushtet e Kurtit, me gjasë do mbahen mend për avullim në kohë rekord. Kosovë, urime themelimi i Zajednicës, dhuratë nga Kryeministri, shkëlqesia e tij z. Albin Kurti”, shkruan Tahiri.

 

PROMOTED CONTEN
RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments