Saturday, June 19, 2021
HomeLajmeKosovaTahiri-Gërvallës: Është mungesë e njohurive elementare të reagosh me vonesë për Izraelin...

Tahiri-Gërvallës: Është mungesë e njohurive elementare të reagosh me vonesë për Izraelin dhe menjëherë për Bjellorusinë

Ish-zëvendëskryeministrja Edita Tahiri ka kritikuar Ministren e Punëve të Jashtme lidhur me reagimet për ngjarjet ndërkombëtare.

Tahiri ka shkruar se reagimi i vonshëm në mbështetje të Izraelit dhe reagimi i menjëhershëm për zhvillimet në Bjellorusi tregojnë mungesë të njohurime elementare të diplomacisë.

“Reagimi i vonshem ne mbeshtetje te Izraelit pas sulmeve nga Hamasi dhe reagimi i menjehershem e i pamatur ne zhvillimet Bjelloruse, tregojne mungesen e njohurive elementare te diplomacise se Kosoves. Nje qasje e tille demton Kosoven ne planin nderkombetar”, ka shkruar Tahiri.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments