Wednesday, May 12, 2021
HomeBotaSuedia regjistron mbi 7 mijë raste dhe 19 vdekje ditore nga COVID-19

Suedia regjistron mbi 7 mijë raste dhe 19 vdekje ditore nga COVID-19

Suedia ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit me koronavirus.

 

Suedia ka regjistruar 7,736 raste të reja me koronavirus, ka njoftuar agjencia e shëndetit dhe statistikave, raporton Reuters.

Suedia po ashtu ka shënuar 19 vdekje nga COVID-19 në 24 orët e fundit.

Totali i vdekjeve në Suedi nga koronavirusi qëndron në 13 mijë e 882.

Suedia është një nga shtetet e rralla që ka refuzuar mbylljen e plotë gjatë pandemisë. 

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments