Friday, May 7, 2021
HomeLajmeKosovaReshje shiu e bore, parashikimi i motit për dy ditët në vazhdim

Reshje shiu e bore, parashikimi i motit për dy ditët në vazhdim

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se të premten do të mbajë mot kryesisht i vranët, ndërsa të shtunën parashihen të ketë reshje shiu dhe vende-vende kushte për reshje bore.

IHMK bën të ditur se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri 3 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 2-10 gradë celsius.

Gjithashtu, gjatë dy ditëve të ardhshme do të fryjë erë e lehtë kryesisht nga verilindje 1-5 m/s.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments