Sunday, May 16, 2021
HomeSportPëfundon pjesa e parë, Barcelona në avantazh ndaj Getafes

Pëfundon pjesa e parë, Barcelona në avantazh ndaj Getafes

Barcelona ka shkuar në pushimin e pjesës së parë me avantazhin prej dy golash ndaj skuadrës së Getafes.

 

Fillimisht, ishte Messi i cili shënoi golin e parë për Barcelonën në këtë takim në min (8’).

Por, Getafe nuk ka qëndruar duarkryq dhe arritën të rrezikojnë menjëherë portën e Ter Stegen. Ishte futbollisti i Barcelonës, Clement Lenglet i cili shënoi një autogol në min (12’), pas një harkimi nga Cucurella.

Por, në min (28′) pas një presioni të Barcelonës, mbrojtësi, Chakla pasoi topin për portierin Soria, i cili kishte dalë nga porta dhe shënoi autogol.

Messi shënoi golin e dytë personal në këtë takim, argjentinasi realizoi në min (34′) për të shënuar golin e tij të 25-të këtë sezon.

Rezultati i pjesës së parë, Barcelona 3-1 Getafe.

 

 

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments