Wednesday, November 30, 2022
HomeLajmeKosovaParalajmërim: Në fundjavë reshjet e para të borës

Paralajmërim: Në fundjavë reshjet e para të borës

Sot në vendin tonë parashihet të mbajë mot me vranësira dhe reshje shiu në orët e mëngjesit.

Sipas Prishtina Weather gjatë ditës vranësirat shpërndahen, e do të ketë edhe intervale me diell.

Zonave malore priten edhe reshje bore.

Ndërkaq ditën e diel priten reshje bore edhe nëpër ultësira.

“Reshjet e borës nëpër ultësira priten ditën e diel, derisa java e ardhshme parashihet të ketë temperatura paksa më të ulëta nga vlerat mesatare, me më pak sasi të reshjeve”, thuhet në njoftimin e Prishtina Weather.

 

 

 

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments