Sunday, May 16, 2021
HomeLajmeKosovaOsmani takohet me përfaqësueset e UN Woman, bisedojnë për avancimin e barazisë...

Osmani takohet me përfaqësueset e UN Woman, bisedojnë për avancimin e barazisë gjinore

Përfaqësueset e organizatës UN Women në Kosovë kanë bërë të ditur se kishin një takim me presidenten Vjosa Osmanin, këtë të enjte.

 

Në këtë takim kanë biseduar për përpjekjet e përbashkëta për avancimin e agjendës së barazisë gjinore në Kosovë

“Sot, ne patëm një takim konstruktiv me Presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani mbi partneritetin strategjik me UN Women, përpjekjet e përbashkëta për avancimin e agjendës së barazisë gjinore në Kosovë dhe mbështetjen për zbatimin e normave dhe standardeve ndërkombëtare për barazinë gjinore”, thuhet në postimin e UN Woman në rrjetin social Facebook.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments