Tuesday, June 15, 2021
HomeLajmeKosovaNgriten 56 aktakuza brenda 23 orëve

Ngriten 56 aktakuza brenda 23 orëve

Prokuroria e Shtetit ka ngritur 56 aktakuza brenda 24 orëve të fundit.

 

Aktakuzat janë ngritur kundër 69 personave për vepra të ndryshme penale.

Sipas njoftimit, me urdhër të Prokurorit të Shtetit janë ndaluar 18 persona për 48 orë, si dhe janë bërë 6 kërkesa për caktimin e paraburgimit apo masave tjera për 8 persona.

Bazuar në raportin e Prokurorit të Shtetit, më së shumti aktakuza brenda 24 orëve ka ngritur Prokuroria Themelore në Gjilan, e cila ka ngritur 27 aktakuza ndaj 32 personave.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments