Tuesday, May 11, 2021
HomeLajmeNë Maqedoninë e Veriut nesër në 5 të mëngjesit do të arrijnë...

Në Maqedoninë e Veriut nesër në 5 të mëngjesit do të arrijnë 200 mijë vaksinat kineze

Nesër, më 30.04.2021, në ora 05:00 të mëngjesit, në Poliklinikën “Jane Sandaski” do të arrijnë 200 mijë vaksinat kineze të kompanisë “Sinofarm”.

 

Kjo sasi e vaksinave, vjen nga marrëveshja direkte që është realizuar në mes të Minstrisë së Shëndetësisë dhe prodhuesit.

Në ngjarje, do të marrin pjesë ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe dhe ambasadori i Kinës në Maqedoninë e Veriut, Xhang Suo.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments