Saturday, April 1, 2023
HomeTop LajmetMustafa kritikon Qeverinë për vizitat në Shqipëri: Duan pushtet, nuk bëjnë punë

Mustafa kritikon Qeverinë për vizitat në Shqipëri: Duan pushtet, nuk bëjnë punë

Deputeti i LDK-së, Besian Mustafa nga Lidhja Demokratike e Kosovës se fakti që Lëvizja Vetëvendosja prej 1 muaji në krye të qeverisë së Kosovës dhe pasi mori më shumë se 50 për qind të votave në zgjedhjet e fundit nuk kujdeset për qytetarët e vet, por bën fushatë në Shqipëri, tregon se e vetmja që gjë i intereson Albin Kurtit është pushteti.

Sipas tij, fakti që funksionarët e VV janë zhvendosur në Shqipëri për t’i prirë fushatës, është sinjali i parë i asaj çfarë kërkon kjo parti.

“Sapo morën pushtetin në Kosovë, do të ikin të marrin pushtet në Shqipëri, pra duan pushtet, por nuk bëjnë punë”, u shpreh Mustafa.

Reagime ndaj Kurtit ka pasur dje edhe kreu i LDK-së, Lumir Abdixhiku.

I njëjti ka kërkuar nga Kurti që të marrë përgjegjësi në situatën e rëndë me pandeminë dhe atë ekonomike në të cilën gjendet Kosova.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments