Monday, May 10, 2021
HomeLajmeKosovaMot i vranët në dy ditët e ardhshme, parashikohen edhe reshje shiu

Mot i vranët në dy ditët e ardhshme, parashikohen edhe reshje shiu

Në dy ditët e ardhshme pritet të mbajë mot kryesisht i vranët me reshje shiu.

Sipas Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës të premten do të mbajë mot i vranët dhe me reshje shiu, ndërsa të shtunën parashihet mot pjesërisht i vranët dhe me rreze dielli

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 2 deri 8 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 9-13 gradë Celsius”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.

Në dy ditët e ardhshme pritet të mbajë mot kryesisht i vranët me reshje shiu.

Sipas Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës të premten do të mbajë mot i vranët dhe me reshje shiu, ndërsa të shtunën parashihet mot pjesërisht i vranët dhe me rreze dielli.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 2 deri 8 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 9-13 gradë Celsius”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments