Tuesday, June 15, 2021
HomeLajmeKosovaMot i ndryshueshëm në pesë ditët e ardhshme

Mot i ndryshueshëm në pesë ditët e ardhshme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se gjatë këtyre pesë ditëve të ardhshme do të mbajë mot i ndryshueshëm, i përcjellur me shi dhe intervale me diell. 

Shi parashihet të bie ditën e hënë dhe të marte, për të vazhduar sërish të premten.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 7-9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 15-25 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga veriperëndimi dhe verilindja me shpejtësi 1-11m/s. Indeksi UV do të jetë në vlera mesatare. Kushtet biometeorologjike paraqiten të mira, sikurse edhe cilësia e ajrit e cila mbetet në vlerat e shëndetshme për shkak të prezencës aktive të parametrave meteorologjik2, thuhet në njoftimin e IHMK-së.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments