Tuesday, May 11, 2021
HomeTop LajmetMinistri Hekuran Murati publikon emrat dhe shumat e 50 bizneseve që përfituan...

Ministri Hekuran Murati publikon emrat dhe shumat e 50 bizneseve që përfituan nga Pakoja e Rimëkëmbjes vitin e kaluar

Ministri i Financave dhe Transfereve, Hekuran Murati ka publikuar listën me emrat dhe shumat që bizneset përfituan nga Pakoja e Rimëkëmbjes në tetor të vitit të kaluar.

Murati ka thënë se këtë e ka bërë në frymën e transparencës.

Postimi i plotë:

50 bizneset që përfituan më së shumti nga Pako e Rimëkëmbjes prej 60 milionë euro shpërndarë nga Qeveria e kaluar, në tetor të vitit 2020.

Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve, në frymën e transparencës, po ashtu edhe në zbatim të marrëveshjes financiare ndërkombëtare me Bashkimin Evropian të nënshkruar dhe ratifikuar në Kuvend, publikon listën e 50 bizneseve që përfituan më së shumti nga pako prej 60 milionë eurove, e shpërndarë nga Qeveria e kaluar në tetor të vitit 2020.

https://www.facebook.com/HekuranMurati/posts/10159392328545522

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments