Wednesday, August 10, 2022
HomeLajmeKosovaMeta takon Haradinajn: Shqipëria dhe Kosova meritojnë të kenë vendin e tyre...

Meta takon Haradinajn: Shqipëria dhe Kosova meritojnë të kenë vendin e tyre në BE

Presidenti Ilir Meta, gjatë vizitës së tij në Kosovë, ka zhvilluar një takim me kryetarin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinajn.

Në postimin e tij në Facebook, Meta shkruan se gjatë bisedës me Haradinajn ndanë mendimin se Shqipëria dhe Kosova e meritojnë integrimin në familjen e madhe Evropiane.

“Me Kryetarin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, ish-Kryeministrin, Ramush Haradinaj takimet janë përherë vëllazërore.

Zhvilluam një bisedë të hapur në Prishtinë për rëndësinë e forcimit të mëtejshëm të marrëdhënieve strategjike mes dy vendeve tona, në dobi të qytetarëve tanë.Ndamë të njëjtin vlerësim se Shqipëria dhe Kosova meritojnë të kenë vendin e tyre në familjen e kombeve europiane dhe se përparimi ynë drejt BE duhet të jetë një mision parësor dhe i palëkundur”, shkroi ai.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments