Friday, August 12, 2022
HomeLajmeKosovaMeta në Kuvendin e Kosovës për herë të fundit si president, nis...

Meta në Kuvendin e Kosovës për herë të fundit si president, nis seanca e veçantë

Kuvendi i Kosovës ka nisur seancën e veçantë ku presidenti në largim i Shqipërisë, Ilir Meta, do të mbajë një fjalim para deputetëve kosovarë.

Meta po e përfundon mandatin e tij duke ia lënë vendin Bajram Begajt, dhe sot viziton Kosovën për herë të fundit në këtë mandate.

Ai fillimisht u prit nga homologja e tij, Vjosa Osmani, dhe pastaj edhe nga kryeparlamentari, Glauk Konjufca.

Në përmbyllje të vizitës së tij, ai bashkë me Osmanin do të jetë pjesë e hapjes solemne të Manifestës.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments