Saturday, June 12, 2021
HomeBotaMbi një mijë të infektuar me COVID-19 në Itali, humbin jetën 82...

Mbi një mijë të infektuar me COVID-19 në Itali, humbin jetën 82 persona

Gjatë 24 orëve të fundit në Itali nga 86 977 testime janë konfirmuar të infektuar me COVID-19 1 820 raste të reja dhe kanë humbur jetën 82 persona.

 

Gjithashtu janë shëruar 6 358 pacientë të shtruar në spitale ndërsa në shtrimet e reja është venë re një ulje me 109 pacientë më pak se një ditë më parë.

Nga fillimi i pandemisë e deri më tani në Itali janë konfirmuar të infektuar me Covid 4,217,821 raste të reja mes të cilëve kanë humbur jetën 126,128 persona.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments