Wednesday, May 12, 2021
HomeBotaMbi 37 mijë raste me Covid dhe 339 viktima në Turqi

Mbi 37 mijë raste me Covid dhe 339 viktima në Turqi

Turqia ka shënuar 37, 674 raste të reja me koronavirus, duke e çuar numrin e përgjithshëm të të infektuarve në 4, 78 milionë të prekur.

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 339 pacientë me Covid, ndërsa numri i përgjithshëm i viktimave ka arritur në 39, 737 humbje jete.

Ndërkohë numri i pacientëve që e kanë fituar betejën me këtë sëmundje ka arritur në 4, 25 milion qytetarë.

Deri më tani në Turqi janë bërë 46, 99 milionë teste.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments