Thursday, April 15, 2021
HomeSportMatteo Pessina pozitiv me COVID-19

Matteo Pessina pozitiv me COVID-19

Mesfushori i Atalantas, Matteo Pessina ka dal pozitiv në analizat e COVID-19, që nënkupton se janë tetë lojtarë italianë që u preken derisa ishin duke përfaqësuar Kombëtaren.

Leonardo Bonucci, Federico Bernadeschi, Alessio Cragno, Alessandro Florenzi, Marco Verratti, Vincnezo Grifo, Salbatore Sirugu dhe tani Pessina janë të prekur me COVID-19.

Komunikata e plotë e Atalantas pa ndërhyrje:

“Atalanta njofton se në testet e fundit, Matteo pessina ka dal pozitiv me COVID-19”.

“Lojtari nuk ka simptoma dhe ka qenë i izoluar. Klubi ka aktivizuar të gjitha procedurat e protokollit dhe informuar autoritet”, shkruhet në komunikatë.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments