Thursday, May 13, 2021
HomeLajmeKosovaMaas mbërrin në Presidencë për takimin me Vjosa Osmanin

Maas mbërrin në Presidencë për takimin me Vjosa Osmanin

Ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas ka arritur në presidencë ku është pritur nga shefja e shtetit Vjosa Osmani

Maas dhe Osmani pritet t’u drejtohen mediave pas takimit.

Kryediplomati gjerman pritet ta takojë edhe shefin e qeverisë, Albin Kurti dhe do të zhvillojë më pas edhe takimin me homolegen e tij Donika Gërvalla.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments