Wednesday, May 12, 2021
HomeLajmeShqipëriLulzim Basha, si kandidat, mori më shumë vota se Edi Rama

Lulzim Basha, si kandidat, mori më shumë vota se Edi Rama

Tashmë që vota preferenciale është numëruar, vihet re se mes 10 deputetëve që kanë mbledhur më shumë vota, në rang vendi, 8 i përkasin Partisë Socialiste, ndërsa 2 janë demokratë.

I pari është Taulant Balla me një rekord prej 21600 preferencash, ndjekur nga Fatmir Xhafaj me mbi 16700 vota.

Në vendin e tretë rezulton kryedemokrati Basha që ka arritur të sigurojë votën e 16186 shqiptarëve. E ndjek menjëherë rivali Edi Rama me 15871 vota. Renditja vijon me Ornaldo Rakipin, Erion Braçen, Belinda Ballukun, Agron Shehajn, Etjen Xhafën dhe Blendi Klosin.

 

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments