Monday, August 15, 2022
HomeLajmeLirohen nafta e benzina, publikohet tavani i çmimeve për 24 orët e...

Lirohen nafta e benzina, publikohet tavani i çmimeve për 24 orët e ardhshme

Ministria e Industrisë, Tregtisë dhe Ndërmarrësisë ka publikuar tavanin e çmimeve për shitjen e derivatave për 24 orët e ardhshme.

Sipas vendimit të MINT, çmimi maksimal i lejuar për shitjen e naftës është 1 euro e 72 centë, i benzinës 1 euro e 58 centë, derisa i gazit 78 centë.

Krashuar me çmimet e djeshme, nafta dhe benzina janë liruar për dy centë, ndërsa gasi për 1 cent.

Këto çmime hyjnë në fuqi nga ora 10:00 dhe do të jenë valide për 24 orë.

 

 

 

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments