Monday, June 14, 2021
HomeLajmeKosovaKuvendi shkon në pauzë deri në ora 14:30

Kuvendi shkon në pauzë deri në ora 14:30

Kuvendi i Kosovës ka shkuar në pauzë deri në ora 14:30.

Pauza është vendosur pas mbarimit të pyetjeve të deputetëve në drejtim të kryeministrit Kurti dhe ministrave të Qeverisë.

Gjatë seancës plenare pati edhe debate mes opozitës dhe deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje, të cilët kanë propozuar që t’i fusin në rend të ditës edhe dy pika që nuk ishin propozuar më herët.

Me gjithë kundërshtimet e opozitës për plotësim-ndryshimin e rendit të ditës, propozimi i VV-së u miratua me shumicë votash dhe asnjë kundërshtim.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments