Saturday, May 8, 2021
HomeLajmeKosovaKurti thërret mbledhje të Qeverisë një ditë pas kthimit nga Brukseli

Kurti thërret mbledhje të Qeverisë një ditë pas kthimit nga Brukseli

Qeveria e Kosovës do të mblidhet sot në ora 20:00.

 

Se Qeveria e Kosovës do të zhvillojë mbledhje e kanë bërë të ditur burime tona .

I pari i qeverisë, Albin Kurti ishte në Bruksel, ku zhvilloi disa takime dhe për herë të parë foli në Parlamentin Evropian. Ai, aty edhe njëherë konfirmoi se nuk do të shkojë në takimin e 11 majit në Bruksel.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments