Sunday, December 4, 2022
HomeLajmeKosovaKryeministri japonez telegram urimi Osmanit: Japonia mbështet Kosovën në rrugën evropiane

Kryeministri japonez telegram urimi Osmanit: Japonia mbështet Kosovën në rrugën evropiane

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka pranuar telegram urimi nga kryeministri i Japonisë, Yoshihid Suga, i cili e ka uruar për detyrën.

 

Në këtë telegram, kryeministri Suga ka thënë se Japonia i kushton rëndësi të veçantë marrëdhënieve me Kosovën, e cila sipas tij luan rol kyç për paqen dhe stabilitetin jo vetëm në Ballkan, por dhe në Evropë.

Kryeministri japonez ka theksuar në telegram se Japonia aktivisht kontribuon në zhvillimin e vendit tuaj dhe do të vazhdojë ta mbështesë reformat n Kosovës dhe përpjekjet në rrugën evropiane të Kosovës.

Më tej Suga ka theksuar se shteti i tij do të vazhdojë bashkëpunimin me Kosovën në fushën e politikës, biznesit, kulturës dhe sportit.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments