Tuesday, May 11, 2021
HomeSportKosova synon të fitojë medalje, gjashtë xhudistë udhëtojnë në Kroaci

Kosova synon të fitojë medalje, gjashtë xhudistë udhëtojnë në Kroaci

Më 1 maj do të fillojë Grand Slami i Zagrebit, ku Kosova do të përfaqësohet nga gjashtë xhudistë.

 

Ky Grand Slam do të jetë i përbërër nga 33 shtete, ndërsa Kosova do të jetë e përfaqësuar nga gjashtë xhudistë.

Arbër Kullashi, Shpati Zekaj, Erza Muminoviq, Flaka Loxha, Fationa Kasapi dhe Laura Fazliu, janë emrat të cilët do mundohen t’i sigurojnë medalje Kosovës në Zagreb.

Federata Kroate e Xhudos do të mirëpres më shumë se 470 xhudistë në Grand Slam.

Trajneri Driton Toni Kuka ka deklaruar se kanë kryer testet për COVID-19 dhe pritet që të udhëtojnë për në Kroaci gjatë ditës së sotme.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments