Saturday, June 12, 2021
HomeLajmeKosovaKosova furnizohet me 10 mijë vaksina nga Kroacia

Kosova furnizohet me 10 mijë vaksina nga Kroacia

Kosova është furnizuar me 10 mijë doza të vaksinave nga Kroacia, raporton Gazeta Express.

Furnizimi me vaksina është bërë mbrëmë.

Lajmin e ka konfirmuar për Express zëdhënësi i Ministrisë së Shëndetësisë, Faik Hoti.

“Po mbrëmë kanë arritë”, ka  deklaruar ai.

Më 24 maj, ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka nënshkruar marrëveshjen për furnizim me vaksina me Kroacinë.

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se gjatë këtij takimi, Bardiqi dhe Barishiq kanë nënshkruar marrëveshjen për 10 mijë doza të vaksinës antiCOVID, të cilat ministri i Jashtëm kroat, Gordan Grliq-Radman, pati njoftuar se Kroacia do ia bëjë dhuratë Kosovës.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments