Saturday, June 19, 2021
HomeBotaKosnett kujton dy pilotët e Ushtrisë Amerikane në Prizren

Kosnett kujton dy pilotët e Ushtrisë Amerikane në Prizren

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett ka kujtuar pilotët e Ushtrisë Amerikane, David Gibbs dhe Kevin Reichert.

Ata vdiqën më 5 maj 1999, kur helikopteri i tyre, Apache, u rrëzua gjatë Operacionit Forca Aleate.

Ambasadori Kosnett vizitoi memorialin e tyre në Prizren për të nderuar trimërinë dhe sakrificën e tyre.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments