Saturday, April 1, 2023
HomeLajmeKjo është përbërja e re e Komisionit për Punë të Jashtme dhe...

Kjo është përbërja e re e Komisionit për Punë të Jashtme dhe Diasporë

Kuvendi i Kosovës ka nisur me konsolidimin e komisioneve të tij. Mëngjesin e sotëm është themeluar komisioni për Punë të Jashtme dhe Diasporë.

Në përbërje të tij janë Haki Abazi nga Vetëvendosje, Gazmend Gjushinca, Dimal Basha, Fitore Pacolli.

Ndërsa pjesë e këtij komisioni është edhe deputetja nga radhët e PDK-së Ariana Musliu-Shoshi.

E nga radhët e AAK-së është deputetja Time Kadrijaj.

 

 

 

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments