Saturday, May 8, 2021
HomeSportJuventus fiton ndaj Parmës, shumë afër kualifikimit në LK

Juventus fiton ndaj Parmës, shumë afër kualifikimit në LK

Juventus ka fituar me rezultat 3-1 ndaj Parmës në kuadër të xhiros se 32-të në Serie A.

 

Gaston Brugman ka shënuar një gol mjaftë të bukur nga goditja e lirë në minutën e 25-të.

Alex Sandro nuk e lejojë Juventusin që të shkojë me humbje në dhomat e zhveshjes, duke shënuar gol në minutën e 43-të.

Me këto gola dhe me rezultat të barabartë 1-1, u mbyllë edhe pjesa e parë.

Në pjesën e dytë, Bianconeri shënuan edhe dy herë të tjera për të marrë pikë të plota.

Alex Sandro shënojë gol në minutën e 47-të, ndërsa De Ligt shënojë në minutën e 68-të për t’i dhënë epilogun përfundimtar ndeshjes.

Me këtë fitore, Juventus janë në kuotën e 65 pikëve, 1 më pak sesa Milani që janë në vendin e dytë.

 

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments