Wednesday, May 12, 2021
HomeSportInter dështon të fitojë për herë të dytë radhazi

Inter dështon të fitojë për herë të dytë radhazi

Spezia ka arritur që të marrë pikë nga lideri i Serie A, Interi, duke barazuar 1-1 pas 90 minutave.

 

Diego Farias (Spezia) ishte lojtari që hapi llogarinë e golave në këtë ndeshje, duke shënuar në minutën e 12-të.

Interi reagoi në përfundimin e pjesës së parë, duke barazuar shifrat me anë të Ivan Persicit.

Në pjesën e dytë, Interi arriti që të krijojë disa raste, mirëpo pa sukses.

Një gol i shënuar nga Romelu Lukaku në minutën e 85-të është anuluar si rezultat i pozitës jashtëloje.

Me këtë barazim, Interi janë në kuotën e 76 pikëve dhe kanë 10 pikë më shumë sesa Milani.

 

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments