Sunday, May 16, 2021
HomeTop LajmetHaradinaj përshëndet vendimin e Kurtit: Refuzimi për takimin e 11 majit është...

Haradinaj përshëndet vendimin e Kurtit: Refuzimi për takimin e 11 majit është i drejtë

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka përshëndetur vendimin e kryeministrit Albin Kurti, për mospjesëmarrje në takimin e 11 majit me palën serbe.

Sipas Haradinajt, ai takim ishte caktuar nga Borell e Vuçiq pa konsultim me palën kosovare dhe si i tillë nuk duhet pranuar.

Postimi i tij i plotë:

Refuzimi i Kryeministrit Kurti të takimit të 11 majit është i drejtë.

Ai takim ishte caktuar nga Borell e Vuçiq pa konsultim me palën kosovare. Takimet e formatit të tillë, duhet paraprakisht të dakordohen me institucionet e Kosovës.

Praktika e dakordimit Bruksel – Beograd, duke nxjerrë Kosovën para aktit të kryer, nuk do të pranohet asnjëherë nga Kosova.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments