Tuesday, June 15, 2021
HomeLajmeKosovaHaradinaj kujton të rënët e Deçanit: Përgjithmonë mirënjohës

Haradinaj kujton të rënët e Deçanit: Përgjithmonë mirënjohës

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj kujtoi të rënët e Deçanit.

Haradinaj nëpërmjet një postimi në Facebook ka shprehur mirënjohjen dhe falënderimin për sakrificën e të rënëve për këtë vend.

Kujtojmë se Deçani ishte qyteti i parë që u shkatërrua nga pushtuesi serb qysh në maj të vitit 1998, duke u bërë kështu qytet i pabanueshëm.

“Deçani!  Qyteti i parë që pësoi nga dora e agresorit të egër. Sot, i ringritur dhe duke u zhvilluar më tutje, pavarësisht sfidave. Përgjithmonë mirënjohës dhe falënderues sakrificës së të rënëve. Lavdi!”, shkroi Haradinaj.

https://www.facebook.com/RamushHaradinajOfficial/posts/2718419898282407

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments