Saturday, June 12, 2021
HomeSportGranit Xhaka krenar me interesimin e Mourinhos për të

Granit Xhaka krenar me interesimin e Mourinhos për të

Mesfushori i Arsenalit, Granit Xhaka është krenar për interesimin e José Mourinho dhe thotë që ai është i hapur për t’u bashkuar me Romën.

Giallorossi është i lidhur me nënshkrimin e mesfushorit të Gunners, i cili ka edhe dy vjet në kontratën e tij në veri të Londrës.

Sidoqoftë, 28-vjeçari thotë se ai është i hapur për t’u bashkuar me ekipin nga kryeqyteti italian në verë.

“Sigurisht, edhe unë i lexova lajmet. Por tani unë jam njëqind për qind e përqendruar në ekipin kombëtar. Kjo është më e rëndësishme se Arsenali ose thashethemet tani, ”tha ai për Blick.

“Kam edhe dy vjet kontratë në Londër. Kur të vijë koha dhe nëse mundemi, do të flasim për një transferim” – theksoi Xhaka

Xhaka tha se është “krenar” që ka tërhequr interesin e Mourinhos dhe shtoi: “Të gjithë e njohin atë dhe atë që ai ka arritur.

“Mourinho di si të fitojë tituj. Tani mund të shihni se çfarë pune kam bërë gjatë viteve të fundit” – përfundoi mesfushori me prejardhje kosovare.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments