Saturday, June 12, 2021
HomeBotaGjykata franceze nuk pret, jep dënimin për personin që qëlloi me shpullë...

Gjykata franceze nuk pret, jep dënimin për personin që qëlloi me shpullë Macron

Nuk ka zgjatur shumë, por është dënuar menjëherë me 18 muaj burg personi që qëlloi me pëllëmbë presidentin e Francës, Emmanuel Macron.

Gjykata pranoi menjëherë kërkesën e prokurorisë dhe vendosi 4 muaj burg të detyruar dhe 14 me kusht për Damien Tarel, i cili gjatë seancës mohoi se e kishte përgatitur aktin e shëmtuar.

Gjithashtu Tarel nuk mund të marrë detyra publike dhe të mbajë armë për të paktën 5 vjet. Agresori njihet si aktivist i ekstremit të djathtë dhe anëtar i Jelekverdhëve.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments