Tuesday, June 15, 2021
HomeSportFormacionet zyrtare: Man City për histori, Chelsea kërkon lavdinë

Formacionet zyrtare: Man City për histori, Chelsea kërkon lavdinë

Me fillim nga ora 21:-00 do të zhvillohet finalja e madhe e Ligës së Kampionëve mes Manchester City dhe Chelsea.

 

Pas shumë viteve, dy klube angleze do të luftojnë për t’u shpallur në fund kampion të Evropës.

Man City do të luftojë për të shkruar histori, derisa Chelsea kërkon lavdinë e madhe.

Formacionet zyrtare:

Man City:

Ederson; Walker, Stones, Rúben Dias, Zinchenko; De Bruyne, Gündogan, Bernardo Silva; Mahrez, Foden, Sterling

Chelsea:

Mendy; Azpilicueta, Thiago Silva, Rüdiger; James, Jorginho, Kanté, Chilwell; Havertz, Werner, Mount.

Strategjitë individuale të Pep Guardiolas dhe Thomas Tuchel pritet që ta vendosin takimin.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments