Saturday, June 19, 2021
HomeLajmeKosovaFillon takimi, ministri Vitia me Odën e Hotelierisë, do të sqarohet gjithçka...

Fillon takimi, ministri Vitia me Odën e Hotelierisë, do të sqarohet gjithçka për dasmat

inistri i Shëndetësisë, Arben Vitia është takuar me përfaqësuesit e Odës së Hotelerisë, pas vendimit për lirimin e masave.

Takimi ka filluar në ora 17:00 në objektin e Ministrisë së Shëndetësisë.

Gjatë ditës, Vitia është takuar edhe me Asociacionin e Komunave të Kosovës, ku u tha se është marr vendimi për lehtësimin e masës së kufizimit do të merret brenda kësaj jave, ndërkaq nga mesi i qershorit, autoritetet do të vendosin lidhur me masat lidhur me mbajtjen e ahengjeve.

Pas këtij takimi, pritet të ketë detaje të reja për mbajtjen e dasmave dhe formatin e organizimit të ahengjeve.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments