Monday, April 19, 2021
HomeSportFIFA publikon renditjen e re, Kosova zbret edhe tri pozita më poshtë

FIFA publikon renditjen e re, Kosova zbret edhe tri pozita më poshtë

FIFA si çdo muaj ka përditësuar renditjen botërore të Kombëtareve, ku prinë Belgjika.

 

Pozitat e para në tabelë mbeten të pandryshueshme fal rezultateve pozitive.

Mirëpo, pas dy humbjeve radhazi ndaj Suedisë dhe Spanjës, Kosova ka pësuar sërish rënie.

Nga pozita e 117-të, tani “Dardanët” renditën në pozitën e 120-të.

Ndërsa, nëse flasim për Kombëtaren e Shqipërisë, vazhdon të mbetet e njëjtë, pra në pozitën e 60-të.

Shpresojmë që Kosova në ndeshjet e muajit shtator të fitojë ndaj klubeve si Gjeorgjia dhe Greqia, në mënyrë që të ngritët në tabelë.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments