Thursday, February 2, 2023
HomeLajmeErëra e forta shkaktuan pasoja mbrëmë në Prizren

Erëra e forta shkaktuan pasoja mbrëmë në Prizren

Mbrëmjen e së martës Prizrenin e kanë kapluar erëra të forta.

Televizionet lokale raportojnë për dëmtim të shtyllave elektrike në qytet dhe fshatra, derisa ka edhe ndërprerje të energjisë elektrike.

Disa qytetarë raportojnë për dëmtime të makinave si pasojë e sendeve të forta që ka bartur era.

Instituti Hidrometerologjik i Kosovës ka paralajmëruar se gjatë këtyre ditëve mund të ketë vërshime të lumenjve në disa qytete të Kosovës perëndimore dhe veriore.

Telegrafi

 

 

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments